• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях

Новий посадковий сезон вимагає заздалегідь спланованою підготовки, адже кожна овочева культура, квітка або дерево люблять певну температуру грунту, правильний полив, обрізку, пікіровку і підгодівлю. Тільки в цьому випадку садівник і городник може розраховувати на хороший врожай у новому сільськогосподарському році. Всякий досвідчений власник присадибної ділянки знає, що головним помічником у планування земляних робіт є місячний календар посівів, складений фахівцями на базі астрономічних спостережень і математичних обчислень. Давайте розберемося, що з себе представляє такий посівний календар, а також з'ясуємо, які він дає рекомендації на 2017 рік.


Що таке календар городника на 2017 рік?


Посівний календар – це певний звід знань і спостережень за станом Місяця та добовому рухом нашого супутника. Ці чинники справляють помітний позитивний або негативний вплив на всі земні процеси, в тому числі на висадку рослин в грунт, посів насіння, підрізування і підживлення дерев або посадку квітів. Таке серйозне вплив Місяця пояснюється просто – вона є найближчим до Землі небесним тілом.


Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях


Кожне наближення Місяця або її видалення від нашої планети супроводжується приливами і відливами, а також підвищенням або пониженням рівня ґрунтових вод. Рослини, як і багато інші живі організми, що складаються переважно з води, а їх життєві соки гостро реагують на зміну місячних фаз, так що в певні періоди наш супутник може активно стимулювати ріст культур, впливати на інтенсивність формування їх наземних або підземних частин, а в інші – пробуджувати хвороби або послаблювати рослини.


Цінність посівного календаря полягає в те, що він прояснює вплив кожної фази Місяця на ріст, здоров'я та формування рослин, стан грунту і навколишнього середовища. Крім того, в календарі позначено вплив на садові і городні роботи кожного зі знаків зодіакального кола, які можуть стимулювати або пригнічувати ріст культур та формування плодів, так що, проводячи роботи з урахуванням представлених нижче рекомендацій, ви зможете без проблем отримати хороший урожай, заощадивши час і ресурси.


Що враховує посівний календар 2017?


Місячний календар містить у собі відомості:

про місячних фазах кожного з місяців року, що впливають на земні процеси – від росту і формування рослин до роботи механізмів. Городникам такі знання допомагають грамотно вибирати дні, що підходять для висадки певних рослин, сівби насіння, поливних робіт, внесення добрив чи збору врожаю;
про дні місячного календаря, який відрізняється від звичного нам сонячного ритму — періодичність обігу супутника відрізняється від швидкості обертання Землі, що призводить до певного впливу Місяця на все живе;
про дні тижня, які також можуть сприяти або протидіяти посадці, поливу, підживлення, обрізання або збору врожаю;
про знаки зодіакального кола, які можуть позитивно або негативно впливати на життя рослин.Поговоримо про цих моментах більш докладно.


Вплив зростаючої та спадної місяця


Давно відомо, що в періоди молодика потрібно відмовитися від будь-яких посадочних робіт. В день, коли наш супутник «народжується» в черговий раз, він відтягує на себе енергетичні та життєві запаси живих організмів, так що посадки вийдуть слабкими і нежиттєздатними. Потрібно також пам'ятати, що в періоди нового місяця рослини загальмовуються в рості і розвитку, зосереджуючи всі відпущені їм сили на формування коренів.


Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях
Зростаюча місяць благотворно позначиться на рості і розвитку рослин

По мірі зростання місяця соки рослин починають спрямовуватися верх – від кореневої системи до листя, плодах і маківці. Розвиток і зростання стають активними, тому для надземних рослин, які за своєю природою тягнуться до сонечка (злакові, квіти, огірки, помідори, кріп, різні дерева, потрібно вибрати саме такий день. По мірі наближення повного місяця ріст стебла стає менш активним, але якщо ви трохи пошкодили корінь рослини, сапаючи посадки, особливої шкоди це не принесе.


Для висадки та вирощування культур, які формують плоди під землею (наприклад, для кореневої петрушки, картоплі, буряків, моркви, топінамбура) підійде період, коли супутник йде на спад. В такі дні він допомагає сформувати коренеплоди. В цей же час настає найсприятливіший період для проведення обрізки дерев і чагарників.


У дні, коли місяць відсутній на небозводі чи сяє на ньому в повну силу, краще не проводити активні роботи по прополювання, розпушування й обрізки, так як все живе стає особливо вразливим при нанесенні ушкоджень.


Вплив зодіакальних сузір'їв


Ще древні греки знали, що сузір'я справляють різний вплив на процеси життєдіяльності і вкорінення рослин, тому класифікували їх на ті, що забезпечують родючість, і ті, які є безплідними або знаками з середньою родючістю.


Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях

Висадка або пересадка рослин в той час, коли на небі правлять сузір'я Раку , Скорпіона або Риб є сприятливою. У цей час саме благотворний вплив зробить поливання грядок і проведення підживлення. Винятком для поливу вважається лише знак Риб – занадто рясний полив може привести до того, що коріння почнуть гнити. Не проводите в даному знаку роботи з пікіровці й обрізки, щоб не сповільнити формування стовбурів, пагонів і гілок. Однак висаджені в період зростаючої місяця гарбуз, баклажани, перець, помідори і огірочки принесуть більш ніж гарний урожай. Особливо добре виявляється на зростаючому місяці вплив Раку – такі дні відмінно підходять для висадки рослин, які люблять вологу – огірки, томати, кабачки, болгарський і гострий перець, кольрабі, брокколі, кольорова і білокачанна капуста будуть вам вдячні. Рак також сприяє посадкам агрусу, чорної і червоної смородини, йошти і малини. Коли Рак супроводжується зменшенням місяцем, можна сміливо висівати моркву, буряк або садити бульби картоплі, однак пам'ятайте, що врожай буде щедрим, але не придатним для тривалого зберігання, тому що на семена він не піде. Скорпіон благоволить до висадки часнику, цибулинних квітів і цибулі-сіянки, особливо в періоди, коли місяць іде на спад. До речі, це забезпечить вам не просто більшу врожайність, але і відмінну збереження насіннєвого матеріалу;
Можна проводити посадку в той час, коли наш супутник займає позицію в Тільце , Терезах , Стрільці або Козерозі , але це знаки середньої плодючості — вони не забезпечать вам видатного врожаю. Винятком є Ваги, що забезпечують відмінний зростання і вкорінення гороху, квасолі, гарбуза, спаржі, а також декоративного плюща та інших витких рослин. Також даний знак сприяє помірного поливу або внесенню добрив. Осібно стоїть і знак Тельця, в дні верховенства якого при місяці, йде на спад, рекомендовано висаджувати коренеплоди, а в дні зростання місяця – висівати петрушку, кріп, рукколу, капусту, або висаджувати квасоля і горох. У дні Козерога можна пікірувати розсаду і садити на зиму рослини-многолетки, дерева і кущі;
Не варто висаджувати культури, коли панують знаки Овна , Близнюків , Діви , Льва або Водолія — вони були віднесені греками до категорії безплідних. Проте в період впливу Лева і Водолія проводити роботи по прополці і знищення шкідливих комах, а в дні впливу Діви слід проводити заходи по догляду – полоти, підгортати, рихлити або обприскувати рослини. На зростаючу місяць у Діві можна висаджувати кущі суниці або полуниці і рослини-многолетки.Календар садівника-городника 2017


Кожен місяць нового сільськогосподарського року має свою специфіку. Як вже було сказано, вплив місячних фаз, днів тижня та зодіакальних знаків створюють особливе середовище для проведення робіт в саду та городі. Давайте дізнаємося, які посівні роботи є основними в кожному місяці 2017 року, а також з'ясуємо сприятливі і несприятливі дні для садіння культур.


Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях
Дізнайтеся, в якому місяці потрібно проводити кожен тип городніх робіт!

Посівний календар на Січень


В наших широтах зимові місяці є періодом, коли рослини і насіння сплять, щоб не розтрачувати сили, накопичені за теплі деньки. Однак у січні садівники і городники не сидять склавши руки – в цей період потрібно провести ревізію запасів насіння, відбракувати зіпсовані бульби і насіння, провести їх дезінфекцію і почати висадку в теплицях або на підвіконнях для отримання розсади. Січень сприяє таких робіт:

3-11.01.2017 і 30-31.01.2017 – загортання насіння на розсаду для культур з їстівної листям і наземними плодами.Несприятливими днями в січні вважаються: 12.01 і 28.01.


Посівний календар на Лютий


У лютому сприятливими днями є:

1-10.02.2017 і 27-28.02.2017 – висадка на розсаду будь-яких наземних рослин;
02.02.2017.12.02.2017 14.02.2017 23.02.2017 і 28.02.2017 – найкращі дні для висадки на зелень петрушки, салату, зеленого цибулі й кропу;
02.02.2017 5.02.2017 12.02.2017 – загортання насіння огірків на розсаду;
02.02.2017 18.02.2017 і 28.02.2017 – посів томатів на розсаду;
02.02.2017 23.02.2017 28.02.2017 – висадка баклажанів для отримання розсади;
02.02.2017 16.02.2017 і 23.02.2017 – посів насіння болгарського перцю.
02.02.2017 – висадка будь-яких коренеплодів.Несприятливими днями в лютому вважаються: 1.10.24 і 26


Посівний календар на Березень


У цьому місяці садівники і городники починають огляд і планування ділянок – після просихання грунту варто очистити її від торішнього листя, нападників за зиму гілок та іншого сміття. Для висадки в грунт ще занадто рано, так що дачники продовжують висаджувати розсаду у теплиці і на балконах. Днями, придатними для сільськогосподарських робіт, є:03-9.03.2017 – висадка будь-яких надземних культур;
03.2017 4.03.2017 10.03.2017 20.03.2017 25.03.2017 30-31.03.2017 – кращий час для посіву томатів;
03.2017 4.03.2017 16.03.2017 20.03.2017 25.03.2017 30-31.03.2017 – кращі дні для посіву баклажанів;
03.2017 4.03.2017 14.03.2017 20.03.2017 30-31.03.2017 – посадка болгарського перцю;
03.2017 25-26.03.2017 30-31.03.2017 – посів білокачанної і цвітної капусти;
03.2017 26.03.2017 і 31.03.2017 – висадка ріпчастої цибулі;
03-22.02.2017 і 30-31.03.2017 – посадка будь-яких коренеплодів.Несприятливі дні: 12.03 і 28.03.


Посівний календар на Квітень


В деяких областях ще можливі нічні заморозки, так що для відкритого грунту заплануйте висадку морозостійких рослин. У цей час можна дістати з льоху картоплю, щоб він починав прогріватися і пускати паростки, а якщо грунт прогрівся, то висаджувати його в землю. Можна обприскати дерева в саду. Кращі дні для городництва:

12-19.04.2017 і 22-25.04.2017 – висадка будь-яких коренеплодів;
04.2017 20.04.2017 23.04.2017 і 28.04.2017 – найбільше підходять для висадки зелені;
04.2017 18.04.2017 22.04.2017 і 28.04.2017 – посаджені в цей час огірочки дадуть відмінний урожай;
04.2017 12-13.04.2017 22.04.2017 і 28.04.2017 – найкращі дні для помідорів;
04.2017 22.04.2017 і 28.04.2017 – забезпечать врожайність баклажанів і солодкого перцю;
04.2017 18.04.2017 23.04.2017 і 28.04.2017 – дні посіву редису, редьки, моркви і буряків;
04.2017 і 28.04.2017 – час висаджувати горошок, квасоля і цибулю-сіянку;
04.2017 і 28.04.2017 – сприятливий період для висадки насіння кавуна і дині;
04.2017 і 23.04.2017 – забезпечать відмінну врожайність часнику;
04.2017 12.04.2017 13.04.2017 18.04.2017 22.04.2017 і 28.04.2017 – найкраще підходять для посіву броколі, цвітної і білокачанної капусти;
04.2017 і 28.04.2017 – висадка червонокачанної капусти;
04.2017 18.04.2017 і 28.04.2017 – дні для висадки петрушки кореневого типу;
1-10.04.2017 27.04.2017 і 30.04.2017 – загортання насіння в теплицях для отримання розсади.Несприятливі дні: 11.04 і 26.04.


Посівний календар на Травень


У цьому місяці городники починають переносити розсаду в грунт, висаджуючи її під щільною плівкою. Багато садять картоплю. Ближче до останніх числах травня починається активна висадка розсади посів насінних рослин. Найкращими днями для цього є:

1-10.05.2017 26.05.2017 28-29.05.2017 – висадка насіння і розсади будь-яких наземних рослин;
05.2017 15.05.2017 17.05.2017 20.05.2017 24-25.05.2017 і 31.05.2017 – час висаджувати зелень;
05.2017 15.05.2017 19.05.2017 24-25.05.2017 і 31.05.2017 – ідеальний період для роботи з огірочками;
05.2017 15.05.2017 19.05.2017 24.05.2017 – найкращі дні для садіння помідорів;
05.2017 4.05.2017 14-15.05.2017 19.05.2017 24.05.2017 і 31.05.2017 – забезпечать відмінний зростання баклажанів, гарбуза, кабачків і патиссонам;
05.2017 14-15.05.2017 24.05.2017 – сприятливі дні для висадки болгарського та гострого перцю;
05.2017 7-9.05.2017 19.05.2017 24.05.2017 і 31.05.2017 – період, сприятливий для садіння картоплі і топінамбура;
05.2017 9.05.2017 14.05.2017 19.05.2017 і 31.05.2017 – час для редьки, моркви, буряка і редьки;
05.2017 4.05.2017 15.05.2017 19.05.2017 24-25.05.2017 і 31.05.2017 – забезпечать врожайність квасолі, гороху, кавунів і динь;
05.2017 4.05.2017 9-10.05.2017 – кращі дні для садіння цибулі-батун і часнику;
14-15.052.017 19.05.2017 і 31.05.2017 – підійдуть для перенесення в грунт розсади капусти;
8-9.05.2017 15.05.2017 19.05.2017 24-25.05.2017 – червоноголова капуста відмінно приживеться в грунті;
05.2017 і 9.05.2017 – час посадки кореневої петрушки;
12-16.05.2017 і 19-24.05.2017 – висадка будь-яких коренеплодів.Для більшої частини рослин несприятливими днями будуть: 11.05.18.05 і 25.05.


Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях


Посівний календар на Червень


Для північних регіонів настав час для висівання в грунт насіння гарбуза, чекають посадки огірки, кабачки, цукіні, чекає свого часу розсада з теплиць. Інші городники та садівники вже починають збирати урожай зелені і редиски. Гарними днями для проведення робіт вважаються:

2-8.06.2017 і 26-29.06.2017 – для рослин з наземними плодами, а також для збору врожаю петрушки і кропу для подальшого заморожування або сушіння;
10-12.06.2017 і 15-23.06.2017 – для висадки та збору коренеплодів.Несприятливі дні: 9.06 і 24.06.


Посівний календар на Липень


Місяць чудово підходить для отримання швидкого повторного врожаю брокколі, дайкону і пекінської капусти. Починається сівба багаторічних рослин трав'янистої типу – щавлю, ревеню, листової петрушки і кропу. Сприятливими днями вважаються:

2-4.07.2017 6.07.2017 28.07.2017 і 30.07.2017 – для надземних рослин;
07.2017 15.07.2017 18-19.07.2017 – для рослин з підземними плодами.Несприятливі дні: 9.07 і 23.07.


Посівний календар на Серпень


Серпень – відмінний місяць для повторного збирання врожаю редиски, петрушки, салату, кропу, руколи і зеленої цибульки. Найкращими днями в даному місяці вважаються:

2-3.08.2017 6.08.2017 22.08.2017 і 28.08.2017 – для зелені та інших наземних рослин;
10-12.08.2017 14.08.2017 і 20.08.2017 – для коренеплодів.Не рекомендується проводити роботи в саду і городі: 7.08.21.08 і 25.08.


Посівний календар на Вересень


Настає період збору отриманого врожаю та висадка рослин — наприклад, часнику, — «на зиму». Сприятливим періодом для роботи на ділянці буде:

1.09.2017 5.09.2017 7-9.09.2017 13.09.2017 19.09.2017 23.09.2017 25.09.2017 і 27.09.2017 – можна займатися як посадками, так і збиранням урожаю.Не найкращі для роботи дні: 4.09.6.09.2017 і 30.09.


Посівний календар на Жовтень


Починається масове збирання плодів наземного типу і збір врожаю коренеплодів. Городники скопують ділянки, обробляють стовбури і крони дерев для підготовки до зимових холодів. У теплицях можна ще раз висіяти зелень. Кращі дні для робіт:

2-4.10.2017 6-9.10.2017 16-18.10.2017 20-22.10.2017 і 30.10.2017 – для коренеплодів і наземних культур.Несприятливий період: 5.10.19.10 і 28.10.


Посівний календар на Листопад


В цей час будь-яка посадка проводиться тільки в теплицях, в яких можна висівати петрушку, кріп, салат, зелена цибулька або рослини-скороспілки. Отримати урожай зелені для домашнього столу можна і на підвіконні, так що городникам є чим зайнятися в дощові дні. Сприятливим часом вважається:

1-3.11.2017 5-7.11.2017 12.11.2017 14.11.2017 19-21.11.2017 і 30.11.2017 – будь-які рослини.Несприятливий час: 4.11.18.11 і 24.11.


Посівний календар на Грудень


Час, коли тривають роботи в теплицях – на носі Новий рік і Різдво , так що свіжа зелень і скоростиглі овочі будуть як не можна до речі. Найкращими днями вважаються:

5-6.12.2017 11-14.12.2017 і 17.12.2017 – для коренеплодів;
1-21.22.017 19-20.12.2017 25.12.2017 і 29.12.2017 – для наземних культур.Не рекомендується проводити роботи: 3.12.18.12 і 22.12.


Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях
Місячний календар на 2017 рік дозволить вам добитися неймовірних врожаїв!

Якщо у вас не вистачає часу, щоб підпорядкувати сільськогосподарські роботи посівного календаря, можна виїжджати на дачу і займатися городом, коли це дозволяють особливості місцевого клімату – природа сама подбає про те, щоб насіння проросли, а розсада почала плодоносити. Наприклад, деякі городники, за відсутністю іншого часу, кидають у грунт бульби картоплі, як тільки сходить сніговий покрив.


Зрозуміло, можна зробити це, не звертаючи уваги на місячні фази, однак бульби будуть сидіти в землі ще довгий час. Якщо ви все-таки знайдете можливість звіритися з календарем посівів, то незабаром стануть явними безсумнівні переваги такого методу ведення сільського господарства. Зростання рослин буде більш гармонійним і розміреним, а при зборі урожаю ви будете вражені кількістю та якістю плодів!

загрузка...
Посівний календар на 2017 рік: місячний календар городника по місяцях
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають