• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Весняне рівнодення в 2017 році: якого числа

З давніх часів і понині людство живе у злагоді з природними ритмами природи. День весняного рівнодення – значуща дата, що повторюється щороку в двадцятих числах березня. З цим днем пов'язано безліч природних процесів і цікавих явищ.
Весняне рівнодення в 2017 році припадає на 20 березня. В цей час люди йдуть склалися століттями традицій, про яких ми і розповімо в цій статті. Також Ви зможете дізнатися масу корисної інформації про історію і звичаї свята весняного рівнодення.

День весняного рівнодення


Рівнодення, відбувається навесні – одне з найунікальніших і приголомшливих природних явищ, вся суть якого зводиться до астрономічним принципам руху Сонця і Землі. У день весняного рівнодення, що обертається навколо власної осі й одночасно навколо Сонця, Земля розташована таким чином по відношенню до жаркого світила, що промені Сонця прямовисно падають на екватор.
У цей час Сонце здійснює перехід з південного в північну півкулю. У всіх країнах світу ніч під час весняного рівнодення практично дорівнює дню.
Весняне рівнодення в 2017 році: якого числа

З астрономічної точки зору, з весняного рівнодення починається весна, а з осіннього рівнодення, відповідно, — осінь. Проміжок між двома однаковими рівноденнями називається тропічним роком, який в наші дні і прийнятий для обчислення часу.
Тропічний рік налічує приблизно 365 цілих та 24 сотих сонячних діб. Саме з-за цього «приблизного» значення весняне рівнодення кожен рік припадає на різний час діб, зміщуючись рік від року приблизно на 6 годин вперед.
Примітно, що під багатьох державах, у багатьох народів по всьому світу Новий рік починається конкретно з весняного рівнодення.
Світло і темрява в цей дивовижний день ділять час порівну. Ще в давнину, коли не було календарів, по сонцю визначали світанок чарівної весни, пробуджує природу і весь світ від довгого зимового сну. Багато стародавні народи вважали день, коли сонячне світло і пітьма розділили добу навпіл, великим святом і шанували весняне рівнодення.

Історія свята


Весняне рівнодення в 2017 році: якого числа

У слов'ян існувало кілька великих урочистостей, які проводилися протягом року. Один важливе свято язичники відзначали навесні – це Комоєдіца. Зараз цей день відзначається у нас як Масляна, яка проводиться в рамках православних засад і традицій.
Християнська церква об'єднала таким чином весняні народні обряди та урочистості з великої релігійної датою, так як Масниця випадає на сирну (м'ясопусну) тиждень, яка передує Великий піст. У перебігу цієї седмиці церквою дозволяється їсти яйця, сир і інші молочні продукти, рибу. М'ясо ж знаходиться в ці дні під суворою забороною.
Повернемося ж до Комоедице. Це свято, що слов'яни на Русі відзначали навесні, ще задовго до християнства, припадав якраз на час Великого посту. Тривала Комоєдіца цілих два тижні – тиждень до дати весняного рівнодення і тиждень після неї.
Свято Комоєдіца присвячувався активним проводах вже набридлої за довгі холодні місяці зими і зустрічі квітучої, зеленої весни. Також в Комоєдіцу слов'яни відзначали початок Нового року.
Своє цікаве назву свято Комоєдіца отримав завдяки однією важливою орійської традиції шанування Ведмежого бога, якого називали Комо. Точно в день весняного рівнодення, що випадає на середину святкування Комоедицы, слов'яни-язичники випікали млинці і «пригощали» підсмаженими і шалено смачними шматочками солодкого тіста Медового звіра.
Цілком можливо, що стара добра прислів'я «перший млинець грудкою» насправді звучить не інакше, як: «Перший млинець – комам!», тобто, пухнастим любителям меду, ведмедям.
Звичай пекти млинці на Комоєдіцу пов'язаний з тим, що рум'яні паляниці своїм виглядом, формою, а також гострий температурою схожі на недосяжну сонечко, яке якраз починає вступати в повну силу в день рівнодення.
Цією традицією слов'яни шанували силу весняного сонячного диска. Ласуючи смачними блинками, люди вірили – з кожним з'їденим шматочком вони наповнюються життєдайною силою сонячного світла.
Святкувалася Комоєдіца широко і весело: були там і обрядів, що поєднують в собі непоєднуване: релігію і магію. Танці та пісні у цей день перемежовувалися з захоплюючими гучними іграми, а святкове застілля довершало картину загального народного гуляння.

Свято весняного рівнодення в різних країнах


Весняне рівнодення в 2017 році: якого числа
Весняний свято – рівнодення – шанували і шанують у багатьох культурах нашого неосяжного світу. Не тільки слов'яни проводили різні магічні і релігійні обряди, воздаючи хвалу Сонцю і весні, — безліч інших народів також мають свою історію святкування цього свята. Ми розповімо про найбільш яскравих традиціях.
Весняне рівнодення в Індії
В Індії це свято носить назву «Холі», він відомий у світовому масштабі як «фестиваль фарб». Перший день березневого яскравого фестивалю індійці проводять у веселощі, співають пісні, танцюють, розводять багаття.
У другий день фестивалю представники усіх каст і всіляких станів, жінки і чоловіки, люди похилого віку і діти – всі беруть участь у святковій ході, на якому посипають один одного яскравими різнобарвними порошками, які складаються з корисних спецій і лікувальних трав.
Весняне рівнодення в Японії
В Японії цей важливий свято має назву «Сюмбун-но хі» і японці вкладають у нього особливий сенс. Ще до початку дня рівнодення, вони старанно прибирають свої оселі, приділяючи підвищену увагу домашніх вівтарів, де розташовані фотографії померлих родичів. Вівтарі прийнято прибирати квітами і ставити туди спеціальні ритуальні страви.
У сам день свята японці моляться і вдаються ритуальним почестей. На столі в Сюмбун-але хі повинна красуватися переважно вегетаріанська їжа, що включає в себе інарі-сусі, з начинкою з рисової суміші, грибів, моркви і квасолі.
Практично у всіх культурах весняне рівнодення символізує оновлення, відродження природи. В цей день потрібно думати тільки про хороше, насолоджуватися навесні, сонячними променями, радісним співом птахів.
Весь негатив краще тримати в день рівнодення подалі від себе і своїх близьких. Астрологи вважають, що несприятлива енергія і негативні думки в цей особливий день можуть матеріалізуватися.
загрузка...
Весняне рівнодення в 2017 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають